Niepubliczne Przedszkole Montessori

FIRST STEP

w Bydgoszczy

     Sensoplastyka(R) jest marką rozwojową dla dzieci w wieku od 0 do 100 lat. Wspiera rozwój kompetencji intra oraz interpersonalnych poprzez odpowiednie przygotowanie przestrzeni oraz oparcie procesu twórczego na podejściu coachingowym. Materiały sensoryczne używane podczas zajęć opierają się tylko  i wyłącznie na wykorzystaniu w 100% bezpiecznych produktów spożywczych.

Sensoplastyka(R) bywa miękka, twarda, szorstka, gładka, słodka, gorzka, kwaśna, pachnąca i zawsze jest brudna. Może wyglądać na zwykłe "babranie", ale nic bardziej mylnego. Podczas zajęć wpływamy na stymulację wszystkich zmysłów dziecka i optymalny rozwój całego organizmu, uwalniamy naturalną ekspresję twórczą, poznajemy nowe formy wyrazu i działań artystycznych. Dzieci podczas zajęć Sensoplastyka(R) czerpią satysfakcję z kreatywnego działania                    i wzmacniają wiarę we własne możliwości.

     Zajęcia Sensoplastyka(R) będą odbywały się w każdy piątek w Klubie Dziecięcym i w każdy trzeci piątek miesiąca w Oddziale Przedszkolnym.

Trenerzy 1 stopnia: Pani Sylwia Goszka i Pani Ewelina Nawrot.

Aktualny czas w Bydgoszczy: